ליל סדר ברוח מרוקו במציאות הקורונה

עודכן ב: 6 אפר 2020


חג הפסח הוא חג השאלות, חג שמעודד אותנו להתבונן במובן מאליו ולשאול "מה נשתנה הלילה הזה?" וכך בנוגע לכך דבר בחיינו. הפוסט שלפניכם נכתב ברוח השאלה מהי מסורת יהודי מרוקו בליל הסדר וכיצד נהגו לחגוג את החג. כדי להשיב על שאלה זו ונוכח המציאות של ימינו בצל מגפת הקורונה והשפעתה - ריכזנו תכנים מעניינים וטיפים שימושיים בנושא פסח וליל הסדר ברוח מרוקו - העמוד מתעדכן ודינמי.


אבל האמת שאין לנו את כל התשובות וגם לא שאלנו את כל השאלות ולכן בהמשך הפוסט תוכלו למצוא לוח שיתופי, שבו כל אחד ואחת מכם יכולים לשאול שאלה, ולא פחות חשוב מכך גם להשיב על שאלותי שהעלו אחרים.


התכנים והעזרים השונים נאספו בזכות המלצות של חברי קהילות התעוד וגם חברים מקהילות נוספות. מוזמנים להוסיף המלצות משלכם לטקסטים, מנהגים, הגדות פסח, שירים ופיוטים, תמונות מפסח במרוקו, פתגמים, סיפורי עם, טיפים לליל סדר בזום וכל מה שמתחשק לכם - באמצעות תגובה לפוסט ומיטב ההמלצות יועלו גם לאתר.


תודה לכל התורמים והתורמות ושיהיה לכולנו פסח שמח וכשר ובעיקר בריאות בריאות בריאות.

ליל הסדרקצידה דל-קורונה / משה מוסא שטרית (טקסט ותרגום)מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?


חג הפסח הוא חג השאלות כבר אמרנו וברוח זו מוזמנים ומוזמנות להוסיף את שאלתכם ללוח השיתופי המצורף מטה באמצעות הפלוס הורוד שבחלק התחתון הימני של המסך. זו יכולה להיות שאלה על פסח בכלל או במסורת יהודי מרוקו. לאחר שהעלתם שאלה כדאי לקרוא את השאלות שהעלו אחרים, אולי אתם בעלי התשובות?


1025 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול