ממזרח למערב - יוני 2020.jpg

יום מס' 1 – ג – 23.6.20 – תל-אביב – מדריד – קזבלנקה - רבאט

נטוס דרך יעד ביניים מדריד וננחת בקזבלנקה, הבירה הכלכלית-מסחרית של מרוקו. נתחיל את סיורנו בביקור במוזיאון יהדות מרוקו, המוזיאון היהודי הראשון שהוקם בעולם הערבי, השוכן בשכונת אואזיס. במהלך הביקור נשוחח עם אוצרת המוזיאון, הגב' זהור רחיחיל ונשמע את סיפורה האישי כמו גם הסיפור שמאחורי הקמת המוזיאון ופעילותו (בהתאם לשעות הפעילות). נמשיך לסיור בעיר, נבקר בטיילת קורניש וברחבת מסגד חסן השני, המסגד השלישי הגדול ביותר בעולם, אשר שוכן על שפת האוקיאנוס ובבית כנסת "בית אל", מהמפוארים שבבתי הכנסת במרוקו. נמשיך מזרחה לרבאט, עיר הבירה של מרוקו

 

יום מס' 2 – ד – 24.6.20 – רבאט - שפשוואן

נצא עם בוקר לסיור באתריה המרכזיים של העיר רבאט, נבקר ברחבת ארמון המלך, שהוא הארמון הגדול ביותר מבין ארמונותיו. נמשיך אל מוזוליאום המלכים בו טמונים המלך מחמד החמישי ובנו חסן השני ונצפה אל העיר סאלה, שמעבר לנהר הבורגרג. נטייל בין הסמטאות הכחולות של קסבת אל-אודאיה העתיקה ונתרשם מסגנונה המורי. נבקר בבית כנסת "תלמוד תורה" ששופץ לאחרונה ברבאט, שם נפגוש את חברי "ארגון מימונה", הפועלים לשימור מורשת יהדות מרוקו כחלק מהתרבות המרוקאית. נמשיך בנסיעה צפון מזרחה לשפשוואן – הפנינה הכחולה של של הצפון, שבה נבלה את הלילה.

 

יום מס' 3 – ה – 25.06.20 – שפשוואן – מכנאס - פאס

נצא עם בוקר לטייל בסמטאות העיר הכחולה ונחווה את קסמה של העיר לאור יום, כשהיא מתעוררת ליום חדש. משם נמשיך דרומה למכנאס, בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל מייסד השושלת העלווית ואחת מארבע ערי המלוכה של מרוקו. נסייר ברחובות המלאח היהודי, נבקר ברחבה הסואנת של כיכר להדים הסמוכה לבאב מנצור – אחד השערים היפים במרוקו. משם נמשיך מזרחה אל העיר פאס.

 

יום מס' 4 – ו – 26.06.20 – פאס

עם בוקר נצא לסיור באתריה המרכזיים של פאס, הבירה הדתית והרוחנית של מרוקו. נבקר ברחבת ארמון המלך ונסייר במלאח הרובע היהודי של העיר. נבקר בבית הכנסת על שם אבן דנאן, שהוכרז כאתר לשימור מורשת של אונסק"ו ובבית העלמין היהודי שנשתמר מאות שנים, בו נמצא קברה של הצדקת ללה סוליקה. משם נמשיך למדינה של פס שהיא הגדולה ביותר במרוקו, נכנס דרך שער בו-ג'לוד, אל מבוך השווקים והסמטאות הצרות, נצפה בביתו של הרמב"ם ושעון המים העתיק, ונבקר במבני דת אסלאמיים כמו מדרסת בו-ענאניה. נסייר בין בעלי המלאכה לייצור עורות, בדים, נחושת וקרמיקה ונעלה יחד לנקודת תצפית אל נוף מרהיב של בתי העיר הצפופוים שבין חומותיה.

 

יום מס' 5 – ש – 27.06.20 – פאס – איפראן – בני מלאל – בין אל-ווידאן

עם בוקר נצא לכיוון בין אל-ווידאן, בדרך נעצור לביקור בעיר הנופש איפראן, עיירת קיט וסקי במרומי רכס הרי האטלס התיכון, שזכתה לכינוי "שוויץ של מרוקו". מאיפראן נמשיך בנסיעה אל בני מלאל, שלמרגלות הר טאסמית ומשם לבין אל-ווידאן שעל גדות נהר אל-עביד ונהנה מהנוף המרהיב שנשקף מהמלון שבין ההרים אל עבר האגם הסמוך לו.

 

יום מס' 6 – א – 28.06.20 – בין אל-ווידאן – אוז'וד - מראקש

נצא עם בוקר דרום מערבה לכיוון מפלי האוז'וד המפורסמים, שהם המפלים הגדולים ביותר במרוקו. נהנה מהנוף הנשקף אל המפל מנקודת התצפית ומי שירצה יוכל לרדת אל המים בעזרת שביל המדרגות. משם נמשיך למראקש, העיר האדומה. נבקר בכיכר הכי צבעונית בצפון אפריקה - ג'אמע אל פנאא - הכיכר המרכזית של מראקש. נחזה במאלפי הקופים והנחשים, מספרי הסיפורים ונתרשם מהצבעוניות והססגוניות של הכיכר. לקראת ערב הכיכר משנה את התפאורה והופכת למסעדה אחת גדולה המציעה מכל טוב האוכל המרוקאי.

 

יום מס' 7 – ב – 29.06.20 – מראקש

עם בוקר נצא ליום סיור גדוש באתרי העיר המרכזיים של מראקש. נבקר בגני המנארה, מסגד הכותובייה המפורסם, שנבנה במאה ה 12, ארמון הבהייה האנדלוסי, המלאח ובית כנסת אל-עזאמה שהוקם בשנת 1492, ובבית מרקחת מרוקאי מסורתי. לאחר הסיור נהנה מאחר צהריים חופשי בעיר.  

 

יום מס' 8 – ג – 30.06.20 – מראקש – אסווירה - מראקש

עם בוקר נצא מערבה אל אסווירה, מהחשובות והיפות שבערי החוף הפורטוגזיות, שנבנו במאה ה-15, הידועה גם בשם "מוגאדור". נסייר ברחובותיה הציוריים של המדינה – העיר העתיקה - ונבקר באתריה המרכזיים, בנמל הדיג, 'הסקאלה' - מצודת הנמל, השוק הססגוני ובתי מלאכה לעבודות מעץ הערער האדום. נבקר במלאח היהודי, בבית כנסת על שם רבי חיים פינטו, ובמרכז הזיכרון החדש שבו מרכז מחקר על שם חיים זעפרני, חוקר יהדות מרוקו. נבקר בדאר סווירי, ונפגש עם חברי עמותת אסווירה-מוגאדור, הפועלים לפיתוח העיר מבחינה תרבותית, חברתית וכלכלית. נשמע על פעילותה והפסטיבלים שהעמותה מארגנת ומושכים אל אסווירה מאות אלפי תיירים כל שנה. בין לבין נהנה מחוף האוקיאנוס בזמן החופשי ולקראת ערב נשוב בחזרה למראקש.

  

יום מס' 9 – ד – 1.7.20 – מראקש – אוריקה - מראקש

עם בוקר נצא אל מרומי האטלס הגבוה ונטייל בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה סיטי פטמה ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירה ההררית. בערב נצפה יחד בסרט עתיר הפרסים "טינע'יר ירושלים – קולות מהמלאח" ולאחריו נקיים שיחה עם הבמאי, כמאל השקר.

 

יום מס' 10 – ה – 2.7.20 – מראקש – מדריד – תל-אביב

עם בוקר נצא לנמל התעופה של מראקש ונטוס בחזרה לתל אביב דרך מדריד.

ננחת בנתב"ג בשעה 22:45 באותו היום.

 

* התכנית נתונה לשינויים לאור מזג אוויר, שינויי זמני טיסות, זמינות דוברים וכו'.

 

נושאים שבהם יעסוק הסיור:

יהדות מרוקו ומורשתה אז והיום; יחסי מוסלמים יהודים במרוקו; המערכת הפוליטית המרוקאית; הזהות האמזיע'ית וייצוגה במרוקו; מעמד האישה והתפתחות חוק המשפחה; מודרניות ומסורתיות; יחסי ישראל – מרוקו; מרוקו בין אפריקה, אירופה והמזרח התיכון; דת האסלאם והאסלאם במרוקו; אמנות ומלאכה מרוקאית, מוזיקה ועוד.

 

 

 

המחיר 1,870 $  לאדם בחדר זוגי

 

מחיר הטיול כולל:

תכנית העשרה הכוללת מפגשים עם דוברים במרוקו בנושאים הנמצאים על סדר היום המרוקאי

ערכת מידע לכל משתתף

טיסות למרוקו ובחזרה

הסדרת אשרת כניסה למרוקו

בתי מלון במרוקו בדרגת 4 או 5 כוכבים על בסיס חצי פנסיון, למעט בשפשוואן שם נלון בהתאם להיצע הקיים במקום.

אוטובוס תיירים ממוזג ונהג צמודים לאורך כל הטיול

מדריך מומחה למרוקו

טיפים למלצרים, סבלים ונותני שירותים במרוקו

דמי כניסה לאתרים המצוינים במסלול

מפגש הכנה לטיול כשבועיים לפני הנסיעה

 

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוחים למיניהם כגון ביטוח רפואי וביטוח מטען

תוספת 500$ ליחיד בחדר והוצאות אישיות אחרות

ארוחות צהריים ושתיה בארוחות

טיפים למדריך (נהוג 5$ ליום)

כל מה שאינו תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

להרשמה מלאו את טופס ההתעניינות

לפרטים נוספים:

טל' 0508-683-006

info@morocco-connection.com