ממזרח למערב - אוקטובר 2019.png

יום מס' 1 – ה – 17.10.19 – תל-אביב – מלטה – קזבלנקה

נטוס דרך יעד ביניים באי מלטה וננחת בקזבלנקה, הבירה הכלכלית-מסחרית של מרוקו. נסייר בעיר, נבקר ברחבת מסגד חסן השני, המסגד השלישי הגדול ביותר בעולם, אשר שוכן על שפת האוקיאנוס.

יום מס' 2 – ו' – 18.10.19 – קזבלנקה – רבאט - טנג'יר

נצא עם בוקר לסיור קצר בקזבלנקה, נבקר בטיילת קורניש, בשכונת עין דיאב, בכיכר מחמד החמישי ובמוזיאון יהדות מרוקו שבשכונת אואזיס, המוזיאון היהודי הראשון שהוקם בעולם הערבי (בהתאם וכתלות בשעות הפעילות). משם נמשיך מזרחה לרבאט, עיר הבירה של מרוקו, נבקר ברחבת ארמון המלך, שהוא הארמון הגדול ביותר מבין ארמונותיו. נמשיך אל מוזוליאום המלכים בו טמונים המלך מחמד החמישי ובנו חסן השני ונצפה אל העיר סאלה, שמעבר לנהר הבורגרג. נטייל בין הסמטאות הכחולות של קסבת אל-אודאיה העתיקה ונתרשם מסגנונה המורי. נבקר בבית כנסת "תלמוד תורה" ששופץ לאחרונה ברבאט, שם נפגוש סטודנטים מ"ארגון מימונה", הפועלים לשימור יהדות מרוקו. לאחר מכן נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון טנג'יר.

יום מס' 3 – ש' – 19.10.19 – טנג'יר

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באתריה המרכזיים של טנג'יר, נקודת מפגש בין-דתית ובין-תרבותית ייחודית בין אפריקה, העולם הערבי ואירופה, נבקר במערת הרקולס מהתקופה הפיניקית ובנקודת התצפית הצפונית ביותר באפריקה, הצופה אל עבר אירופה. 

יום מס' 4 – א' – 20.10.19 – טנג'יר – טטוואן - שפשוואן - מכנאס

נצא עם בוקר לביקור וסיור קצר באתריה המרכזיים של העיר השכנה טטוואן. טטוואן הייתה בירת מרוקו הספרדית עד לשנת 1956. מקור השם טטוואן הוא ברברי "טה טה וואן", ומשמעו, תנו מבט סביבכם. משם נמשיך לשפשוואן הקסומה, העיירה הכחולה ביותר במרוקו. מכאן נמשיך דרומה אל מכנאס, אחת מארבע ערי המלוכה של מרוקו.

יום מס' 5 – ב' – 21.10.19 – מכנאס - פאס

נצא עם בוקר לסיור במכנאס, בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל מייסד השושלת העלווית. נשוטט ברחובות המלאח היהודי, ברחבה הסואנת של כיכר להדים הסמוכה לבאב מנצור – השער היפה ביותר במרוקו. משם נמשיך בנסיעה מזרחה אל העיר פאס, הבירה הדתית – רוחנית של מרוקו.

יום מס' 6 – ג' – 22.10.19 – פאס

עם בוקר נצא לסיור באתריה המרכזיים של פאס, הבירה הדתית – רוחנית של מרוקו. נבקר ברחבת ארמון המלך, בבית העלמין היהודי שנשתמר מאות שנים. נסייר במלאח ונבקר בבית הכנסת על שם אבן דנאן, שהוכרז כאתר לשימור מורשת של אונסק"ו. משם נמשיך למדינה של פס שהיא הגדולה ביותר במרוקו, נכנס דרך שער בו-ג'לוד, אל מבוך השווקים והסמטאות הצרות, נצפה בביתו של הרמב"ם ושעון המים העתיק, ונבקר במבני דת אסלאמיים כמו מדרסת עטארין ומדרסת אבו עין ענאניה. נסייר בין בעלי המלאכה לייצור עורות, בדים, נחושת וקרמיקה ונעלה יחד לנקודת תצפית מרהיבה על העיר הצפופה מוקפת החומות.

יום מס' 7 – ד' – 23.10.19 – פאס – איפראן – בני מלאל – בין אל-ווידאן

עם בוקר נבקר בבית העלמין היהודי שנשתמר מאות שנים, בו נמצא קברה של ללה סוליקה הצדקת.  לאחר מכן, נמשיך בנסיעה לעיר הנופש איפראן, עיירת קיט וסקי במרומי רכס הרי האטלס התיכון, שזכתה לכינוי "שוויץ של מרוקו". מאיפראן נמשיך בנסיעה אל בני מלאל, שלמרגלות הר טאסמית ומשם לבין אל-ווידאן שעל גדות נהר אל-עביד ונהנה מהנוף המרהיב שנשקף מהמלון שבין ההרים אל עבר אגם מלאכותי.

יום מס' 8 – ה – 24.10.19 – בין אל-ווידאן – אוז'וד - מראקש

נצא דרום מערבה לכיוון מפלי האוז'וד המפורסמים ומשם נמשיך למראקש, העיר האדומה. נבקר בכיכר הכי צבעונית בצפון אפריקה - ג'אמע אל פנאא - הכיכר המרכזית של מראקש. נחזה במאלפי הקופים והנחשים, מספרי הסיפורים ונתרשם מהצבעוניות והססגוניות של הכיכר. לקראת ערב הכיכר משנה את התפאורה והופכת למסעדה אחת גדולה המציעה מכל טוב האוכל המרוקאי.

יום מס' 9 – ו' – 25.10.19 – מראקש

עם בוקר נסייר באתרי העיר המרכזיים של מראקש. נבקר בגני המנארה, מסגד הכותובייה המפורסם, שנבנה במאה ה 12, ארמון הבהייה האנדלוסי, המלאח ובית כנסת אל-עזאמה שהוקם בשנת 1492, ובבית מרקחת מרוקאי מסורתי. לאחר הסיור נהנה מאחר צהריים חופשי בעיר.

יום מס' 10 – ש – 26.10.19 – מראקש – אוריקה - מראקש

עם בוקר נצא אל מרומי האטלס הגבוה ונטייל בעמק האוריקה המוריק, משני צידי הנחל הזורם. נעלה לעיירה סיטי פטמה ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה אל מפלי הנחל החוצה את העיירה ההררית. בערב נצא למופע "הפנטזיה של עלי", המשמר את מורשת השבטים האמזיע'ים (ברברים) באזור.

יום מס' 11 – א – 27.10.19 – מראקש – אסווירה - מראקש

עם בוקר נצא מערבה אל אסווירה, מהחשובות והיפות שבערי החוף הפורטוגזיות, שנבנו במאה ה-15, הידועה גם בשם "מוגאדור". נסייר ברחובותיה הציוריים של המדינה – העיר העתיקה - ונבקר באתריה המרכזיים, בנמל הדיג, 'הסקאלה' - מצודת הנמל, השוק הססגוני ובתי מלאכה לעבודות מעץ הערער האדום. נבקר במלאח היהודי, בבית כנסת על שם רבי חיים פינטו, ובמרכז הזיכרון החדש הוקם על שם חיים זעפרני, חוקר יהדות מרוקו. נבקר בדאר סווירי, היכן שפועלת עמותת אסווירה-מוגאדור הפועלת במטרה לפתח את העיר מבחינה תרבותית, חברתית וכלכלית. נשמע על פעילות העמותה והפסטיבלים הרבים שהיא מארגנת ומושכים אל אסווירה מיליוני תיירים כל שנה. בין לבין נהנה מחוף האוקיאנוס בזמן החופשי ולקראת ערב נשוב למראקש ללילה האחרון בטיולנו במרוקו.

יום מס' 12 – ב – 28.10.19 – מראקש – קזבלנקה - מלטה – ת"א

עם בוקר נצא ממראקש לקזבלנקה, ונשוב לישראל דרך האי מלטה. ננחת בנתב"ג ב- 29/10 בשעה 04:40 בלילה.

נושאים שבהם יעסוק הסיור:

יהדות מרוקו ומורשתה אז והיום; יחסי מוסלמים יהודים במרוקו; המערכת הפוליטית המרוקאית; יחסי ערבים ואמזיע'ים במרוקו; מעמד האישה והתפתחות חוק המשפחה; מודרניות מול מסורתיות; יחסי ישראל – מרוקו; מרוקו בין אפריקה, אירופה והמזרח התיכון; דת האסלאם והאסלאם במרוקו; אמנות ומלאכה מרוקאית, מוזיקה ועוד.

 

* התכנית נתונה לשינויים לאור מזג אוויר, שינויי זמני טיסות, זמינות דוברים וכו'.

המחיר 1,990 $  לאדם בחדר זוגי

 

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות למרוקו ובחזרה

 • ויזה למרוקו

 • בתי מלון במרוקו בדרגת 4 או 5 כוכבים על בסיס חצי פנסיון

 • אוטובוס תיירים ממוזג ונהג צמודים לאורך כל הטיול

 • מדריך מומחה למרוקו

 • טיפים למלצרים, סבלים ונותני שירותים במרוקו

 • דמי כניסה לאתרים המצוינים במסלול

 • מפגש הכנה לטיול כשבועיים לפני הנסיעה

 • תכנית העשרה הכוללת מפגשים עם דוברים במרוקו וערכת מידע לכל משתתף

מחיר הטיול אינו כולל:

 • ביטוח רפואי וביטוח מטען

 • הוצאות אישיות, ותוספת 450$ ליחיד בחדר

 • ארוחות צהריים ושתיה בארוחות

 • טיפים למדריך (נהוג 4$ ליום)

 • כל מה שאינו תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

להרשמה ולפרטים נוספים:

טל' 0508-683-006

info@morocco-connection.com